Cosmin Moți, integralist pentru Ludogoreț în victoria din deplasare cu Cherno More, scor 3-1

Internaționalul român Cosmin Moți a fost integralist pentru Ludogoreț Razgrad în victoria din deplasare cu Cherno More, scor 3-1, vineri, în etapa a șasea din prima ligă bulgară de fotbal.

Cherno More a deschis scorul în minutul 39, grație unui autogol al lui Palomino, partenerul lui Moți din centrul apărării. Ludogoreț a revenit după pauză, când Wanderson (minutul 58) și Marcelinho (minutele 75 și 84) au adus victoria pentru oaspeți.

Claudiu Keșeru nu a făcut parte din lotul lui Ludogoreț pentru această partidă. Atacantul s-a accidentat la finalul partidei România – Muntenegru, scor 1-1. În minutul 90+5 al meciului de la Cluj-Napoca, Keșeru a fost lovit în față de către fundașul Stefan Savic, la faza în care a obținut penalty-ul ratat de Nicolae Stanciu. Keșeru a suferit o intervenție chirurgicală la pomete și va putea relua antrenamentele săptămâna viitoare.

Cosmin Moți (31 de ani) a jucat toate meciurile pentru Ludogoreț în acest sezon, în campionat și în preliminariile Ligii Campionilor, reușind să marcheze două goluri și să ofere două pase decisive.

Keșeru și Moți ar putea fi titulari pentru Ludogoreț Razgrad la debutul bulgarilor în actuala ediție a Ligii Campionilor, în partida programată în deplasare cu Basel, pe 13 septembrie.