Cosmin Matei a marcat un gol pentru Genclerbirligi în victoria cu Kayserispor

Mijlocașul Cosmin Matei a marcat, duminică, un gol pentru Genclerbirligi Ankara în victoria obținută în deplasare cu Kayserispor, scor 2-0, în etapa a 11-a din campionatul Turciei.

Fostul jucător de la Dinamo a deschis scorul în minutul 76, la doar trei minute după ce a fost introdus pe teren. Matei a primit o pasă în interiorul careului, a trecut de un fundaș al gazdelor, apoi l-a învins pe portarul advers cu un șut plasat cu latul, la colțul lung. În final, echipa lui Cosmin Matei s-a impus cu 2-0, după golul marcat de Serdar Gurler, în minutul 80.

A fost primul gol înscris de Matei pentru formația turcă, la al doilea meci disputat. Din cauza unei accidentări, mijlocașul în vârstă de 25 de ani nu mai jucase de la partida cu Gaziantepspor, din prima etapă.

În urma acestui rezultat, Genclerbirligi acumulează 14 puncte și urcă pe locul 8 în clasament, iar Kayserispor rămâne pe 17, penultima poziție, cu nouă puncte.