Coșmarul Liverpool. Spurs a ajuns la golaveraj 0-12 în ultimele 3 meciuri directe. Balotelli a debutat pentru vicecampioana Angliei și a ratat trei ocazii mari

Echipa Tottenham Hotspur, cu fundașul Vlad Chiricheș pe banca de rezerve, a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (1-0), de formația FC Liverpool, într-un meci din etapa a III-a a campionatului englez.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Sterling ‘8, Gerrard ’49 din penalti și Alberto Moreno ’60.

„Cormoranii” au devenit o adevărată „bestia nera” pentru londonezi, în sezonul trecut aceștia măturând pe jos cu formația de pe White Hart Lane (4-0 și 5-0). De notat faptul că la partida de astăzi Mario Balotelli a fost titular pentru oaspeți, acesta evoluând până în minutul 61, când Brendan Rodgers l-a trimis pe MarkoviÇ în locul său, în teren. Italianul a ratat trei ocazii importante de a marca

Într-un alt meci din etapa a III-a din Premier League, echipa Aston Villa a trecut, acasă, cu scorul de 2-1 (2-0), formația Hull City. Golurile învingătorilor au fost marcate de Agbonlahor ’14 și Weimann ’36, în timp ce pentru oaspeți a înscris Jelavici, în minutul 74.

Partida Leicester City – Arsenal Londra se va disputa astăzi.