Clipe de groază pentru Pantilimon! VIDEO A cerut intervenția medicilor și a rămas întins pe gazon. Un motiv în plus să-și dorească să uite meciul cu Crystal Palace

Costel Pantilimon nu a avut parte de cea mai bună zi din carieră, în partida pierdută de Sunderland la scor (1-4), pe treren propriu, în fața celor de la Crystal Palace, în ultima etapă din Premier League.

Toate golurile au fost încasate de Pantilimon în repriza secundă, însă nici în prima parte a meciului românul nu s-a simțit prea bine. Acesta le-a dat mari emoții fanilor în minutul 18, când a rămas întins pe gazon după un duel pentru minge cu Scott Dann.

Urcat în careul advers la o fază fixă, fundașul lui Palace a ajuns după Pantilimon la întâlnirea cu mingea, a călcat pe balon și l-a lovit accidental pe portar în față. Panti a făcut imediat semne disperate către echipa medicală a lui Sunderland și a rămas întins pe gazon, unde a primit ulterior îngrijiri medicale.

Din fericire, Panti a putut continua meciul, însă s-a văzut incapabil să oprească iureșul oaspeților din repriza secundă.

Palace a înscris de 4 ori în doar 14 minute și a obținut o victorie care o scapă definitiv de grijile retrogradării în Anglia. De cealaltă parte, Sunderland e pe locul 16 și are un avans de doar 3 puncte în fața primului loc retrogradabil.

Publicat: 12 04. 2015, 10:25
Actualizat: 12 04. 2015, 11:06