Claudiu Keșeru a marcat din nou pentru Ludogoreț! Fostul stelist e golgheterul Bulgariei, cu 12 reușite

Cu Moți și Keșeru titulari, Ludogoreț Razgrad, liderul clasamentului din prima ligă bulgară, a câștigat cu scor 3-1, meciul jucat sâmbătă, în deplasare, cu Pirin Blagoevgrad, în etapa a 24-a.

Meciul a început rău pentru Ludogoreț după ce Moți și-a introdus mingea în propria poartă în mintul 3. A fost nevoie de dubla lui Jonathan Cafu, în minutele 45 și 69, și de reușita lui Claudiu Keșeru din minutul 62 pentru ca Ludogoreț să plece cu toate punctele de la Blagoevgrad. Cu reușita de sâmbătă, Keșeru a ajuns la 12 goluri în acest sezon și este golgheterul campionatului bulgar. Al treilea român din lotul echipei Ludogereț, Andrei Prepeliță, a intrat pe teren în minutul 79, în locul lui Marcelinho.

După această victorie, Ludogoreț a acumulat 48 de puncte, cu 12 mai mult decât principala urmăritoare, Levski Sofia, echipa unde este legitimat și Srdjan Lunchin, fost jucător, la Steaua, Dinamo și Poli Timișoara.