City a demolat-o pe Liverpool** și rămâne lider în Premier League

Manchester City a mai făcut un pas spre mult visatul titlul de campioană a Angliei, după victoria fără drept de apel, scor 3-0, în fața rivalilor de la Liverpool.

Gazdele au deschis rapid scorul, în minutul 10, prin Aguero care a trimis un șut previzibil spre poarta lui Reina, care a o cmis o nouă gafă și a scăpat mingea pe sub el.

La pauză cei de la City conduceau deja cu 2-0, Yaya Toure majorând avantajul în minutul 33. după o lovitură de cap fără șanse pentru Reina.

Milner a închis tabela în minutul 75 după ce a transformat un penalty obținut de Yaya Toure.

În urma acestei victorii, cei de la City s-au distanțat la trei puncte de rivalii de la United, care au însă un meci mai puțin disputat.

City: Hart – Richards, Kolo Toure, Kompany, Clichy – Yaya Toure, Barry, Silva – Milner, Aguero, Dzeko

Liverpool: Reina – Johnson, Skrtel, Agger, Enrique – Downing, Henderson, Adam, Spearing – Kuyt, Carroll

Publicat: 04 01. 2012, 09:33
Actualizat: 04 01. 2012, 09:36