Chiricheș schimbă doar tricoul dacă merge la AC Milan :)** Berlusconi NU A MAI REZISTAT! Ce a făcut imediat după o nouă umilință suferită de „diavoli”

AC Milan are un start dezastruos de sezon în Serie A. După 10 etape, trupa patronată de excentricul Silvio Berlusconi are doar 11 puncte și a înregistrat deja 5 înfrângeri.

Aseară, „diavolul” a fost la un pas de o nouă umilință în fața lui Palermo și a reușit să scoată un punct in extremis, după ce a revenit de la 0-2, grație golurilor marcate de Montolivo și El Shaarawy, în repriza secundă.

Berlusconi, ca Becali în trecut

Remiza a fost picătura care a umplut paharul pentru Silvio Berlusconi, care a revenit la vechile obiceiuri imediat după meci, anunță Gazzeta Dello Sport.

Conform sursei citate, patronul lui AC Milan a pus mâna pe telefon imediat după meci pentru a-l „urechea” pe tehnicianul Massimiliano Allegri pentru alegerile făcute, după un model brevetat tot de el, în trecut, și perfecționat între timp de Gigi Becali și alți patroni din Liga 1.

Berlusconi a discutat minute întregi cu președintele Adriano Galliani și l-a criticat dur pe Allegri pentru modul în care a gândit meciul, iar italienii anunță că tehnicianul lui AC Milan are acum o singură opțiune: să asculte în totalitate de Berlusconi.

Berlusconi i-a permis până acum lui Allegri să facă tot ce a vrut deoarece acesta avea susținerea lui Galliani„, notează Gazzeta dello Sport.

14 puncte despart liderul Juventus de AC Milan, după doar 10 etape scurse, iar diferența poate crește în această seară la 17 puncte (torinezii au un meci mai puțin disputat”.

Publicat: 31 10. 2012, 15:47
Actualizat: 31 10. 2012, 15:49