Chiricheș e „reparat”: englezii anunță că va fi pe teren în derby-ul cu Liverpool

Accidentat la începutul lunii februarie, Vlad Chiricheș este tot mai aproape să revină pe teren după mai bine de o lună de pauză. Ultimul meci al internaționalul român pentru Tottenham în Premier League a fost partida cu Manchester City, meci pierdut de gruparea de pe White Hart Lane cu scorul de 1-5.

Fundașul român este anunțat apt de presa engleză pentru partida de peste două săptămâni cu Liverpool. Liverpool – Tottenham se va juca pe 30 martie și va conta pentru etapa a 32-a din Premier League.

Într-un interviu acordat duminică, Chiricheș a spus că se simte mult mai bine și este pregătit să revină pe teren. Confruntarea cu Liverpool se anunță a fi una extrem de grea, „cormoranii” reușind să învingă ieri pe Manchester United cu 3-0 chiar pe „Old Trafford”

„Nu mai sunt accidentat, acum sunt în perioada de reabilitare. Mă pregătesc cu preparatorul fizic și cred că într-o săptămână încep antrenamentele cu echipa. Fizic sunt foarte bine, cei de aici mi-au spus că sunt mulțumiți de mine, dar mai am nevoie de o săptămână de pauză ca să fie totul în regulă. Probabil, după meciul cu Southampton pot intra în orice meci„, a declarat Chiricheș pentru Dolce Sport.

19 meciuri a jucat Chiricheș pentru Tottenham în sezonul în curs și a marcat un gol

Publicat: 17 03. 2014, 16:55
Actualizat: 17 03. 2014, 16:57