Chelsea rezistă și după bătălia de la Stoke! Oamenii lui Conte își păstrează avantajul în campionat la capătul unui meci extrem de dur. VIDEO Cum a celebrat italianul golul victoriei

Chelsea Londra a mai făcut un pas apăsat spre titlul de campioană a Angliei, după ce a învins-o pe Stoke City, în deplasare, scor 2-1, grație unui gol al victoriei venit abia în minutul 87.

• Centralul Anthony Taylor a arătat nu mai puțin de 7 cartonașe galbene și unul roșu

Trupa lui Conte a deschis scorul rapid, în minutul 13, după ce Willian a executat surprinzător o lovitură liberă, la colțul scurt, și l-a păcălit pe Grant, însă Stoke a revenit în joc în minutul 38, când Walters a transformat un penalty dictat cu ușurință de centralul Anthony Taylor.

Repriza secundă le-a aparținut oaspeților, însă golul a venit abia în minutul 87, când Cahill a profitat de o respingere proastă a defensivei și a făcut 2-1.

Gazdele au terminat meciul în 10, după ce Bardsley a fost eliminat. Chelsea rămâne astfel lider detașat în Premier League, cu 69 de puncte, 13 peste următoarele două clasate, Tottenham și Manchester City, care au însă un meci în minus.

Publicat: 18 03. 2017, 19:20
Actualizat: 18 03. 2017, 19:24