Chelsea, neînvinsă în deplasare

Chelsea nu dă niciun semn de slăbiciune înaintea meciului cu CFR Cluj din Ligă. Londonezii s-au impus ieri la pas în deplasarea de la Stoke, în fața nou-promovatei City, cu scorul de 2-0, păstrându-și statutul de formație care nu a pierdut până acum niciun punct în deplasare în acest sezon din Premier League. Fără a forța, echipa brazilianului Felipe Scolari a lovit de două ori, prima dată în minutul 36, prin fundașul Bosingwa, jucător venit în vară de la FC Porto pentru 20 de milioane de euro. O centrare-șut l-a păcălit pe portarul danez Sorensen și Stoke n-a avut reacție la acest gol. Tot din centrarea lui Bosingwa a punctat pentru 2-0 în minutul 76 francezul Anelka, introdus la pauză în locul lui Kalou. Acesta a fost ultimul joc al londonezilor înaintea întâlnirii cu CFR Cluj din Liga Campionilor.
Chelsea: Cech – Bosingwa, Alex, Terry, A. Cole – Kalou (46 Anelka), Mikel, Lampard, Ballack (89 Ferreira) – Malouda, Drogba (72 Belletti).

Publicat: 27 09. 2008, 22:53
Actualizat: 28 09. 2008, 11:52