Chelsea este pe val! Echipa lui Mourinho s-a impus cu 3-1 pe terenul lui Norwich! VIDEO: Gol superb înscris de Willian

Chelsea este în formă, iar jucătorii încep să înțeleagă filosofia lui Jose Mourinho. Adversara Stelei din grupele Ligii Campionilor s-a impus astăzi cu 3-1 pe terenul celor de la Norwich.

„Albaștrii” au deschis repede scorul, în minutul 4, când Oscar a transformat în gol pasa de la Demba Ba, cu un șut din 15 metri. A fost rezultatul pauzei. Chelsea a controlat meciul și în partea a doua, însă gazdele au reușit egalarea în minutul 68, prin Pilkington.

Abia în finalul partidei au reușit jucătorii lui Jose Mourinho să se impună. Mai întâi, în minutul 85, Hazard a marcat la capătul unui contraatac purtat în viteză. Peste numai un minut, Willian – intrat în locul lui Mata – a prins un șut spectaculos cu piciorul stâng și a stabilit scorul final: Norwich – Chelsea 1-3.

Chelsea a început în următoarea formulă: Cech – Ivanovic, Luiz, Terry, Cole – Lampard, Ramires – Oscar, Mata, Schurrle – Ba

Au mai intrat: Hazard, Eto’o și Willian.