Chelsea, eliminată în sferturile Cupei Ligii Angliei de „codașa” din Premier League

Deși a reușit calificarea în optimile Ligii Campionilor, acolo vor juca împotriva celor de la Galatasaray, iată că pentru Jose Mourinho lucrurile nu merg foarte bine la Chelsea.

Echipa de pe Stamford Bridge a fost eliminată în sferturile de finală ale Cupei Ligii Angliei de Sunderland, ocupanta ultimului loc din Premier League.

Chelsea a condus cu 1-0 pe terenul celor de la Sunderland grație autogolului lui Cattermole. Deși calificarea părea jucată, gazdele au reușit egalarea cu doar trei minute înainte de finalul partidei și au trimis jocul în prelungiri. Cu două minute înainte de finalul prelungirilor, sud-coreeanul Sung-Yong Ki l-a învins pe veteranul Schwarzer și și-a trimis echipa în semifinalele competiției.

Publicat: 18 12. 2013, 09:14
Actualizat: 18 12. 2013, 09:15