Cel mai nebun pariu: și-a vândut mașina pentru 23.500 de euro și a mizat tot pe victoria echipei favorite. Ce s-a întâmplat în minutul 84

UPDATE Pariorul turc a trăit o adevărată dramă, Fener a remizat cu Galata, 1-1, după ce gazdele, echipa pe a cărei victorii a mizat, au condus cu 1-0 până în minutul 84, când Aidin a egalat și i-a scos din buzunar 23.500 de euro.

Un fan al lui Fenerbahce a intrat în cursa pentru „cel mai nebun parior al anului” după ce și-a vândut mașina pentru a pune toți banii pe echipa favorită.

Suporterul și-a vândut mașina în valoare de 70.000 de lire turcești (23.500 euro) și a pariat toată sumă pe victoria favoriților în meciul cu Galatasaray. Fanul turc a filmat toată „operațiunea” și a publicat clipul pe YouTube.

Fenerbahce – Galatasaray, meci contând pentru etapa a noua a campionatului turc, se va disputa duminică seară, cu începere de la ora 18:00. Înaintea derby-ului, cele două echipe ocupă locurile 2, respectiv trei în clasament, cu 17 puncte, lider fiind Beșiktaș cu 19 puncte.

Publicat: 25 10. 2015, 20:33
Actualizat: 26 10. 2015, 11:08