Cel mai frumos cadou primit de Răzvan Lucescu: PAOK a ajuns la 15 victorii consecutive

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-0, PAS Lamia, în etapa a 22-a din Superliga Greciei. PAOK a ajuns, astfel, la zece victorii consecutive în campionat, în ziua în care tehnicianul român a împlinit 49 de ani.

Dimitrios Pelkas, în minutul 56, și Mauricio, în minutul 62, au marcat golurile învingătorilor.

În urma acestui succes – al zecelea la rând în campionat și al 15-lea consecutiv în toate competițiile – PAOK a acumulat 52 de puncte și s-a distanțat la cinci puncte de locul 2, ocupat de AEK Atena, și la nouă de campioana en titre Olympiacos. Principalele urmăritoare ale echipei lui Răzvan Lucescu nu au apucat, însă, să joace în această rundă. Lamia ocupă locul 13, cu 20 de puncte.

În ultimele 15 meciuri, PAOK a înscris 45 de goluri și a primit doar patru. De altfel, echipa pregătită de Răzvan Lucescu are 17 meciuri fără înfrângere în toate competițiile. PAOK nu a mai pierdut din 5 noiembrie 2017, când a fost învinsă, în deplasare, de AEK Atena, 1-0.

Pentru PAOK urmează derby-ul cu Olympiacos, programat pe teren propriu, duminică, 25 februarie, de la 19:30, în etapa a 23-a din campionatul Greciei.

Publicat: 17 02. 2018, 22:02
Actualizat: 17 02. 2018, 22:03