Ce emoții pentru Dan Petrescu! A obținut primul punct în China, dar echipa sa a fost egalată în ultimele secunde! FOTO | Reacție neașteptată a „Bursucului” imediat după gol

Dan Petrescu a obținut primul său punct ca antrenor al lui Guizhou Zhicheng, la a doua partidă disputată în campionat. Guizhou Zhicheng a remizat dramatic pe terenul lui Guangzhou R&F, scor 1-1.

Guizhou a condus cu 1-0 din minutul 39, grație unul gol marcat de atacantul croat Nikica Jelavic, care în trecut a mai jucat la echipe precum West Ham, Hull City sau Everton. Gazdele au egalat însă în prelungirile partidei, prin brazilianul Urso Junior (90+2). Doar 5 puncte a obținut echipa lui Dan Petrescu în cele 13 etape din campionat. Guizhou Zhicheng ocupă ultimul loc, la 7 lungimi de prima poziție care asigură salvarea de la retrogradare. În momentul în care echipa s-a a fost egalată, Dan Petrescu, cunoscut ca un tip vulcanic pe bancă, a avut o reacție neașteptată. A băut din sticla cu apă, apoi și-a turnat în palma și și-a aranjat frizura. Dan Petrescu a debutat în campionatul Chinei cu o înfrângere, Guizhou a pierdut cu 0-4 în fața celor de la Guangzhou Evergrande.

Publicat: 22 07. 2018, 17:36
Actualizat: 22 07. 2018, 17:39