Ce au fost și ce au ajuns! Manchester United, înfrângere surprinzătoare cu West Ham

West Ham s-a impus, duminică, în fața lui Manchester United, cu scorul de 2-0, în etapa a șasea din Premier League.

West Ham a deschis scorul, în minutul 44, prin golul înscris de Yarmolenko, care trimite balonul în partea stângă de jos a porții. În minutul 84, Cresswell marchează al doilea gol al partidei, plasând mingea, în poarta lui Manchester United, din lovitură liberă.

Echipele utilizate:

• West Ham: Fabianski – Fredericks (Zabaleta 80), Diop, Ogbonna, Cresswell – Rice – Yarmolenko (Snodgrass 89), Noble, Fornals, Anderson (Wilshere 70)- Haller
  • Manchester United: de Gea – Young, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka – Matic (Fred 71), McTominay – James, Mata (Gomes 81) , Pereira – Rashford (Lingard 61)

În următoarea etapă, West Ham va evolua împotriva lui Bournemouth, iar Manchester United va înfrunta Arsenal.

Publicat: 22 09. 2019, 19:58
Actualizat: 22 09. 2019, 19:59