Catalanii au fost fericiți 85 de minute, Calejon le-a stricat bucuria!** Mallorca – Real 1-2

Real Madrid a tremurat în deplasarea de la Real Mallorca, un meci pe care l-a dominat, dar l-a câștigat greu. Hemad a provocat urlete de bucurie la Barcelona, după ce a reușit să deschidă scorul în minutul 39 cu o lovitură de cap din 7 metri, iar madrilenii lui Mourinho intrau la cabine oarecum liniștiți că vor recupera în partea a doua.

Însă n-a fost chiar atât de ușor pe cât părea. Jucătorii lui Jose Mourinho s-au instalat în jumătatea adversă, reușind o posesie de 61%, dar egalarea a venit abia în minutul 72, prin Higuain, care i-a mai liniștit pe suporterii albilor; statistica spune că, în acest sezon, de fiecare dată când Higuain a marcat, Real a câștigat.

Și așa avea să se întâmple. Jose Maria Calejon a profitat de o fază confuză derulată în minutul 85, în care nici Higuain și nici Benzema nu reușise să bage mingea în poartă și a adus victoria, dar și tristețea pentru cei de la Barcelona, care sperau ca rivala lor să facă pasul greșit.

Publicat: 14 01. 2012, 23:01
Actualizat: 14 01. 2012, 23:03