Cât de util le-ar fi fost în dubla cu Barcelona!** Balotelli este infailibil la acest capitol: continuă cu succes la Milan ce a început la City

În meciul pe care AC Milan l-a susținut duminică împotriva lui Palermo, Mario Balotelli a reușit să își treacă în cont golurile 6 și 7 în tricoul lui AC Milan. Atacantul a obținut un penalty în minutul 7 al partidei și tot el și-a asumat responsabilitatea executării lui. SuperMario a transformat fără prea mari emoții și a confirmat o dată în plus faptul că, de la 11 metri, este cu adevărat infailibil.

În perioada petrecută la Manchester City și în cele aproape trei luni de când s-a transferat la AC Milan, Balotelli s-a aflat de 9 ori față în față cu portarii adverși de la 11 metri și de fiecare dată a izbutit să înscrie.

De când joacă la AC Milan, atacantul italian a mai punctat din penalty de alte două ori, în meciurile cu Udinese (2-1) și Cagliari (1-1). Atacantul a punctat pentru 2-0 în minutul 66, după o eroare a lui Sorrentino.

Publicat: 17 03. 2013, 16:53
Actualizat: 17 03. 2013, 19:34