Cardiff merge in semifinale

Dupa surprizele din meciurile de sambata, din sferturile Cupei Angliei, cand Barnsley si Portsmouth au eliminat Chelsea, respectiv Manchester, inca o echipa mai slab cotata reuseste sa se califice in semifinalele FC Cup. Gruparea galeza Cardiff a obtinut biletele pentru semifinalele de pe "Wembley", dupa ca a invins, duminica, pe Middlesbrough, grupare din prima liga engleza, scor 2-0.

Partida, care s-a disputat chiar pe "Riverside Stadium" a fost rezolvata de Cardiff inca din prima repriza, prin golurile lui Whittingham (9) si Roger Johnson (23).

Ultima echipa care va ajunge in semifinalele FA Cup se va decide in urma partidei dintre Bristol si West Bromwich Albion, care se va disputa duminica, de la ora 20.00 (ora Romaniei).

Semifinalele Cupei Angliei se vor disputa pe 5 aprilie, iar finala la data de 17 mai, pe "Wembley".

Publicat: 09 03. 2008, 18:05