Când noi stăm acasă, ei câștigă trofee! Prima finală din fotbalul mondial care s-a disputat în plină pandemie de coronavirus

Aproape întreaga planetă e paralizată din cauza pandemiei de coronavirus. Nu același lucru se întâmplă în Tadjikistan, unde s-a jucat o finală de mare interes.

Ieri s-a disputat Supercupa Tadjikistanului între Istiqlol Dushanbe și Khujand, scor 2-1. Scorul a fost deschis în minutul 2 chiar de echipa pierzătoare, prin reușita lui Rixsiboev. Echipa din capitala Dushanbe a revenit în joc în minutul 76, prin golul lui Dzhalilov. Două minute mai târziu, cei de la Dushanbe și-au asigurat victoria după reușita lui Rahimov.

Totuși, partida s-a jucat fără spectatori, deși în fosta Republică Socialistă Sovietică nu s-a înregistrat niciun caz de coronavirus până-n prezent.

Până la ora redactării acestei știri, în România s-au înregistrat 3.613 cazuri de coronavirus și 146 de decese.

Publicat: 05 04. 2020, 08:54