Ca din tun :). VIDEO | Gabi Tamaș a marcat în stilul caracteristic în derby-ul din Cupă, Maccabi Haifa – Hapoel Haifa

Gabriel Tamaș (34 de ani), care a evoluat ultima dată în România pentru FCSB, a marcat un gol de generic în ultimul meci jucat de echipa sa, Hapoel Haifa, în Cupa din Israel. Fundașul central a înscris direct din lovitură liberă, cu un șut puternic, caracteric lui.

Hapoel Haifa a fost condusă de rivala din oraș, Maccabi, cu 2-0 la pauză, dar a reușit să revină și cu ajutorul lui Tamaș. Golul marcat de experimentatul fundaș îi păstrează șanse la calificare echipei sale. Tamaș a marcat de la 30 de metri, din lovitură liberă, în minutul 76 al meciului de pe terenul lui Maccabi.

Celălalt gol al formației lui Gabi Tamaș a fost înscris de Alon Turgeman, în minutul 76. Returul se va juca pe 1 martie.