BREAKING NEWS | Lionel Messi s-a accidentat grav în meciul cu Las Palmas și a fost transportat la spital. UPDATE | Cât va lipsi

UPDATE 19:30 Accidentarea superstarului argentinian este mai gravă decât se părea inițial. Conform contului oficial de Twitter al Barcelonei, Messi va fi indisponibil pentru următoarele 7-8 săptămâni, după ce a suferit o ruptură a ligamentului colateral intern al piciorului stâng. În aceste condiții, Messi ar putea rata derby-ul cu Real Madrid, programat pe 21 noiembrie.

Lionel Messi s-a accidentat în partida cu Las Palmas și a fost schimbat după doar 10 minute. După primele informații, problemele medicale pe care le are argentinianul sunt destul de grave. FC Barcelona s-a impus cu 2-1, grație golurilor marcate de Suarez (25, 54), respectiv Viera (88). În minutul 66, Neymar a ratat un penalty.

Luis Enrique a primit o lovitură serioasă în acest început de sezon. Lionel Messi, cel mai bun jucător din echipă, s-a accidentat și se estimează că va lipsi cel puțin trei săptămâni. Starul argentinian a acuzat probleme după un duel cu un fundaș al lui Las Palmas și în minutul 10 a fost schimbat cu Munir El Haddadi. A fost cea mai rapidă schimbare din cariera lui Messi.

Conform EuroSport.co.uk, Leo Messi a fost lovit la genunchi și primele informații sunt că i-au fost afectate ligamentele. „Decarul” Barcelonei a fost transportat la spital, unde va fi supus unor teste amănunțite, dar primele estimări spun că nu va putea juca în următoarele trei săptămâni.

Publicat: 26 09. 2015, 19:30
Actualizat: 27 09. 2015, 09:16