Boloni, în pierdere de viteză în Grecia! Panathinaikos a remizat acasă cu AEK Atena. Nedelcearu, integralist pentru oaspeți

Ladislau Boloni a pierdut derby-ul cu Paok
Vezi galeria foto - 6 poze

Laszlo Boloni este în pierdere de viteză în campionatul din Grecia. Panathinaikos a remizat în derby-ul cu AEK, 1-1, și ratează ocazia de a egala rivala din Atena în clasament.

Panathinaikos a intrat într-o minicriză, după seria incredibilă de 9 meciuri fără eșec, încununată cu victoria uriașă în derby-ul cu Olympiacos. Pentru „verzi” a urmat eșecul neașteptat din Cupă, apoi înfrângerea neprogramată cu Panetolikos.

Fostul dinamovist Nedelcearu a fost titular în apărarea oaspeților. Fundașul naționalei a încheiat partida pe teren.

Boloni, în pierdere de viteză în Grecia! Panathinaikos a remizat acasă cu AEK. Nedelcearu, integralist pentru oaspeți

Velez a deschis scorul pentru gazde în minutul 58, în timp ce oaspeții au egalat prin Levi Garcia, în minutul 73.

După 24 de meciuri jucate, Panathinaikos este pe locul 5, cu 42 de puncte, cu trei pași sub rivala din Atena, AEK.

Campionatul este condus detașat de Olympiacos, cu 58 de puncte, urmat de Aris, cu 47 de puncte, și PAOK, cu 46 de puncte.

Cristi Ganea, absolut fabulos! Românul a reușit un gol și un assist pentru Aris

Cristi Ganea este omul momentului în Grecia. Fostul fundaș stânga al celor de la Viitorul a reușit o un gol și o pasă decisivă cu Atromitos Atena, în etapa a 24-a a campionatului Greciei. Golul a fost o adevărată bijuterie, care amintește de supranumele pe care l-a primit în tricoul echipei lui Gică Hagi, Roberto Carlos.

Cristi Ganea are parte de cele mai frumoase momente de la venirea în Grecia. Fundașul stânga al celor de la Aris Salonic a avut o zi memorabilă în meciul cu Atromitos Atena. Românul a reușit un gol fabulos, dar și o centrare ideală la a doua reușită a gazdelor.

Publicat: 28 02. 2021, 21:36