Bogdan Stancu a marcat în Genclerbirligi – Sivasspor 2-1. Oaspeții au terminat în „9”

• Genclerbirligi a primit vizita celor de la Sivasspor, locul patru în Turcia, în etapa 24 a primei ligi
  • Bogdan Stancu a fost titular la Genclerbirligi

Oaspeții au deschis scorul rapid, după un autogol al lui Radzkow (’19). În minutul 43 însă, Sivasspor a rămas în 10 oameni, după ce Bekmezci a primit două cartonașe galbene.

Bogdan Stancu (’59) a egalat pentru Genclerbirligi, iar Sivasspor a mai pierdut un jucător, pe Cicinho, eliminat tot pentru două avertismente, la numai un minut după golul internaționalului român. Durmaz le-a dus pe gazde în avantaj în minutul 82 și a stabilit scorul final, Genclerbirligi – Sivasspor 2-1.

12 goluri a marcat Bogdan Stancu pentru Genclerbirligi în această ediție de campionat

Cu această victorie, Genclerbirligi acumulează 28 de puncte și ocupă locul 13 în campionatul Turcie

Publicat: 09 03. 2014, 15:23
Actualizat: 09 03. 2014, 15:52