„Bijuteria” lui Adriano a fost suficientă! Super-gol dat de brazilian. Malaga – Barcelona 0-1

Barcelona a rezolvat fără probleme și deplasarea cu Malaga, grație unui gol superb marcat de Adriano, în finalul primei reprize.  Catalanii s-au impus cu 1-0 pe „La Rosaleda”, după un meci în care nu au forțat, dar în care au fost la un pas să rateze victoria, în repriza secundă.

Titularizat în flancul drept al defensivei, în locul lui Dani Alves, Adriano a marcat singurul gol al partidei în minutul 44, când a șutat cu efect de la peste 25 de m și l-a surprins pe Willy Caballero. Portarul Malagăi a plonjat târziu și nu a putut opri balonul din drumul spre poartă (VEZI AICI VIDEO)

În repriza secundă, Barcei i-a trecut glonțul pe lângă ureche în două rânduri, însă, din fericire pentru oamenii lui Tata Martino, tabela a rămas înghețată la 0-1. Valdes a fost salvat de bară, la un șut trimis de Fabrice, în minutul 67, iar pe final a apărut providențial în fața lui Sebastian Fernandez și a lui Tissone (’90) (VEZI VIDEO)

Adriano s-a accidentat după gol

Barcelona acumulează astfel punctaj maxim după primele două două etape și se mândrește cu un golaveraj perfect (8-0), singura veste proastă pentru catalani după meciul cu Malaga fiind accidentarea lui Adriano. Brazilianul a suferit o întindere la coapsa stângă, chiar după marcarea golului, fiind înlocuit la pauză cu Dani Alves. Totuși, e de așteptat ca fostul jucător al Sevillei să nu lipsească foarte mult timp de pe gazon.

Publicat: 26 08. 2013, 00:10
Actualizat: 26 08. 2013, 00:17