Bicfalvi are lipici la gol. A marcat împotriva lui Anji și a ajuns la 5 reușite în campionatul Rusiei

Mijlocașul Eric Bicfalvi a marcat un gol pentru formația Ural Ekaterinburg, care a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Anji Mahacikala, în etapa a 13-a din campionatul Rusiei.

Internaționalul român a deschis scorul în minutul 57 și a ajuns la cinci goluri reușite în actuala stagiune, în 12 apariții.

Vladimir Iljin a înscris pentru 2-0, în minutul 87, pentru ca, un minut mai târziu, Miral Samardzic să marcheze unicul gol al oaspeților.

În urma acestei victorii, echipa lui Bicfalvi a acumulat 19 puncte și a urcat pe locul 6, la nouă puncte de liderul Zenit Sankt Petersburg. Anzhi ocupă ultimul loc, cu nouă puncte.

Publicat: 14 10. 2017, 19:09
Actualizat: 14 10. 2017, 19:10