Bergodi a dat peste cine nu trebuia!** Debutul fostului stelist în Serie A nu putea fi decât un fiasco! Lobonț&co dețin un record la care toată Italia se uită cu uimire

Fostul antrenor al Stelei a debutat în Serie A într-un meci acasă, în fața Romei lui Lobonț și Zeman. Bergodi nu putea spera la multe în fața unei echipe care deține un record la care până și Juventus se uită cu invidie.

Roma a deschis scorul la Pescara încă din minutul 5, prin Destro, iar capitolinii sunt aproape să facă din debutul lui Bergodi un fiasco.

AS Roma este deținătoarea unui record frumos în Serie A. Echipa lui Zeman are 11 goluri marcate în primele 30 de minute ale meciurilor din acest sezon, performanță pe care nimeni nu a mai reușit-o. Roma a păstrat scorul înregistrat la pauză și a pus mâna pe cele trei puncte: Pescara – Roma 0-1.

Pescara (3-5-1-1): Perin; Romagnoli, Terlizzi, Bocchetti; Balzano, Nielsen, Togni, Bjarnason, Modesto; Quintero; Abbruscato.
Rezerve: Pelizzoli, Crescenzi, Cosic, Soddimo, Weiss, Brugman, Caprari, Celik, Vukusic, Jonathas.
Antrenor: Bergodi.