Bayern s-a încurcat în prima etapă din Bundesliga. VIDEO | Meci spectaculos la Munchen: s-au marcat 4 goluri

Bayern a făcut un prim pas greșit în chiar prima etapa a noului sezon din Bundesliga. Bavarezii au făcut doar un egal pe teren propriu, cu Hertha Berlin, 2-2, după ce la pauză au fost conduși cu 2-1.

Bayern a avut inițiativa în debutul de meci și chiar a deschis scorul prin golgheterul Lewandowski (minutul 24), dar oaspeții au revenit și au punctat de două ori în două minute. Lukebakio (minutul 36) a făcut 1-1, pentru ca Grujic (minutul 38) să își aducă echipa în avantaj. În partea secundă, singurul care și-a trecut numele pe lista marcatorilor a fost același Lewandowski (minutul 60), care a punctat dintr-o lovitură de pedeapsă. Campioana Germaniei a continuat să atace, dar apărarea Herthei a rezistat ocaziilor finalizate de atacanții adverși.

Bayern – Hertha a fost meciul care a deschis sezonul în Bundesliga. În următoarea etapă, bavarezii se deplasează pe terenul celor de la Schalke 04.

Publicat: 17 08. 2019, 09:24
Actualizat: 17 08. 2019, 09:25