Situație incredibilă în Budesliga! Bayern riscă să piardă la „masa verde”, după ce a jucat în 12 oameni

Bayern Munchen a învins-o pe Freiburg cu scorul de 4-1, însă bavarezii riscă să piardă meciul la „masa verde”, după ce au jucat în 12 oameni.

Partida dintre Freiburg și Bayern Munchen s-a disputat sâmbătă, în cadrul etapei cu numărul 28 din Bundesliga, iar oaspeții s-au impus cu scorul de 4-1, după golurile marcate de către Goretska, în minutul 58, Gnagry, în minutul 73, Coman, în minutul 82, respectiv Sabitzer, în minutul 90+6. pentru gazde a marcat Petersen, în minutul 63.

În minutul 85, Julian Nagelsmann a dictat înlocuirea lui Kingsley Coman cu Marcel Sabitzer, însă a apărut o situație ce i-ar putea da bătăi de cap lui Bayern.

Bayern riscă să piardă la „masa verde”, după ce a jucat în 12 oameni în meciul cu Freiburg

Kingsley Coman nu a ieșit de pe teren, dar Marcel Sabitzer a intrat și pentru aproximativ 20 de secunde Bayern Munchen a avut pe teren 12 oameni.

Arbitrii din camera VAR l-au atenționat pe arbitrul de la centru cu privire la această problemă. Acesta a constatat că Bayern chiar joacă în 12 oameni. Până atunci însă, Kingsley Coman a și atins balonul în timpul unei faze de joc.

După cele 28 de etape disputate până acum în acest sezon din Budesliga, Bayern Munchen este lider cu 66 de puncte, având un avans de nouă puncte față de Borussia Dortmund, echipa de pe locul secund, și 15 puncte față de Bayer Leverkusen, echipa de pe locul 3.

Publicat: 02 04. 2022, 20:27