Bayern Munchen a învins Chelsea, scor 3-2, la International Champions Cup. Cum s-a descurcat Morata la debutul în echipa lui Conte

Bayern Munchen a învins, marți, cu scorul de 3-2, formația Chelsea Londra, în cadrul turneului amical International Champions Cup, meciul contra bavarezilor reprezentând și debutul lui Alvaro Morata în echipa lui Conte.

Rafinha, în minutul 6, și Thomas Muller, în minutele 12 și 27, au marcat golurile învingătorilor, care au condus cu scorul de 3-0. Marcos Alonso, în al treilea minut din prelungirile primei reprize, și Batshuayi, cu cinci minute înainte de final, au înscris pentru Chelsea.

În această partidă, spaniolul Alvaro Morata a debutat la echipa engleză. Intrat pe teren în minutul 63, atacantul transferat de la Real Madrid a reușit o pasă decisivă. Fabregas a executat un corner de pe partea stângă, iar Morata a apărut la prima bară și a recentrat cu capul pentru Batshuayi, care a reluat din apropiere și a stabilit scorul final.

• Chelsea: Courtois – Azpilicueta, Christensen, Cahill – Moses, Kante, Fabregas, M. Alonso – Willian, Boga – Batshuayi. Antrenor: Antonio Conte. Au mai intrat: Eduardo – Baker, D. Luiz, Morata, Pasalic, Tomori.
  • Bayern: Starke – Rafinha, Hummels, Martinez, Friedl – Sanches, Tolisso – Rodriguez, Muller, Ribery – Lewandowski. Antrenor: Carlo Ancelotti. Au mai intrat: K. Coman, Dorsch, Fruchtl, F. Gotze, Pantovic, Wintzheimer.
Publicat: 25 07. 2017, 17:01
Actualizat: 25 07. 2017, 17:02