Bayern Munchen a câștigat cu 3-1 meciul cu Leverkusen, prima partidă a noului sezon de Bundesliga

Bayern Munchen a câștigat partida cu Bayer Leverskusen, scor 3-1, meci care a deschis noul sezon de Bundesliga.

Sule a deschis scorul pentru gazde în minutul 9, iar Tolisso a majorat diferența pentru Bayern, zece minute mai târziu. După pauză, Lewandowski a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 53. Penalty-ul a fost acordat după ce arbitrul Stieler a cerut să revadă faza. Mehmedi, în minutul 65, a marcat golul de onoare pentru Leverkusen.

În cursul zilei de astăzi se vor juca, cu începere de la ora 16:30, cinci partide: Hoffenheim – Werder, Hertha – VfB Stuttgart, Hamburg – Augsburg, Mainz – Hannover și Wolfsburg – Borussia Dortmund. De la ora 19:30 se va juca confruntarea dintre Schalke și Leipzig.

Duminică sunt programate alte două meciuri: Freiburg – Frankfurt (ora 16:30) și Borussia Munchengladbach – FC Koln (ora 19:00).

Publicat: 19 08. 2017, 10:11
Actualizat: 19 08. 2017, 10:12