Barcelona, imposibil de oprit. Catalanii s-au impus cu 4-0 în fața lui Eibar. Tripleta MSN a ajuns la nu mai puțin de 100 de goluri marcate în acest sezon

Barcelona este într-o formă de excepție. Catalanii s-u impus cu 4-0 pe terenul lui Eibar și este aproape imposibil să mai piardă titlul în Spania. Tripleta Messi – Suarez – Neymar a atins noi recorduri.

Trupa lui Luis Enrique domnină autoritar fotbalul spaniol. Ultima victimă a fost Eibar, care a reușit să reziste doar opt minute fără gol primit. Scorul a fost deschis de El Haddadi și dublat de Messi, în minutul 41. Cu această ocazie, starul argentinian a devenit singurul jucător care a marcat peste 20 de goluri în opt sezoane consecutive.

Tot Messi a făcut 3-0, dintr-un penalty acordat în minutul 76, iar în minutul 84 a venit rândul lui Suarez să înscrie. Tripleta Messi – Neymar – Suarez a ajuns astfel la 100 de goluri marcate în acest sezon. Prin comparație, anul trecut, în aceeași perioadă, aveau 75 de goluri marcate împreună și au terminat sezonul cu 122.

Publicat: 06 03. 2016, 19:08
Actualizat: 06 03. 2016, 19:09