Barcelona a încheiat campionatul cu un egal!** Seydou Keita i-a salvat pe catalani

FC Barcelona a terminat la egalitate, scpr 2-2, ultimul meci din campionat. Catalanii au obținut în extremis un punct, după ce Seydou Keita a egalat în minutul 92.

Elevii lui Pep Guardiola au deschis scorul rapid prin Busquets în mintul 9. Gazdele au revenit și în minutele 71 și 75 au înscris de două ori prin Rubén Castro. În minutul 53, Dani Alves a fost eliminat pentru două cartonașe galbene.

Echipele de start:

Barcelona: Valdés – Alves, Piqué, Mascherano, Adriano – Xavi, Keita, Sergio Busquets –  Pedro, Messi, Afellay

Betis: Casto РChica, Paulao, Dorado, Nacho РBe̱at, Ca̱as, Jefferson Montero, Pozuelo РPereira, Rub̩n Martin Castro

Publicat: 13 05. 2012, 08:31
Actualizat: 13 05. 2012, 08:32