Bănel se cere la națională! Pasă de gol în victoria lui Saint-Etienne cu Bordeaux

Bănel Nicoliță a dat o pasă de gol în partida pe care echipa sa, AS Saint-Etienne, a câștigat-o, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), în fața formației Girondins Bordeaux, în etapa a IV-a a campionatului Franței.

Nicoliță, care a jucat până în minutul 72, a centrat din partea dreaptă la golul reușit de Hamouma, în minutul 7. Celălalt gol al gazdelor a fost marcat de Perrin, în minutul 50.

Pentru Bordeaux a înscris Obraniak, în minutul 90+1.

Mediafax

Bănel nu a fost convocat de Pițurcă pentru meciurile cu Ungaria și Turcia. Vezi mai jos lotul României

Portari: Ciprian Anton Tătărușanu (FC Steaua București), Bogdan Ionuț Lobonț (AS Roma) și Silviu Lung jr. (FC Astra)

Fundași: Alexandru Mățel (FC Astra), Srgian Luchin (FC Dinamo București), Paul Papp (AC Chievo), Marius Valerică Găman (FC Astra), Nicolai Dorin Goian (Asteras Tripolis), Dragoș Grigore (FC Dinamo București), Vlad Iulian Chiricheș (faxul a fost trimis la FC Steaua, jucătorul devenind, între timp, echipier al lui Tottenham FC), Răzvan Raț-Dincă (West Ham United FC) și Iasmin Latovlevici (FC Steaua București)

Mijlocași: Alexandru Bourceanu, Doru Mihai Pintilii, Adrian Popa, Cristian Tănase (toți, FC Steaua București), Ovidiu Ștefan Hoban (FC Petrolul Ploiești),  Gabriel Andrei Torje (Udinese Calcio), Alexandru Iulian Maxim (VfB Stuttgart).

Atacanți: Marius Silviu Alexe (US Sassuolo),  Gheorghe Bucur (FC Kuban Krasnodar), Bogdan Sorin Stancu (Genlerbirligi SK) și Ciprian Andrei Marica (fără echipă)

Publicat: 01 09. 2013, 17:18
Actualizat: 01 09. 2013, 17:19