Balotelli a marcat primul său gol pentru Liverpool într-o competiție internă. Reacția italianului de la finalul meciului

Mario Balotelli a reușit în sfârșit să spargă gheața și să marcheze primul său gol pentru Liverpool într-o competiție internă. Atacantul italian a înscris aseară în meciul pe care „Cormoranii” l-au câștigat cu scorul de 2-1 în fața celor de la Swansea, în optimile Cupei Ligii.

Swansea a deschis scorul prin Emmes în minutul 65, Balotelli a egalat în minutul 86, iar Lovren a dus victoria pentru Liverpool în minutul 90+5. Până la partida de aseară, Balotelli marcase un singur gol pentru englezi, în victoria cu 2-1 contra lui Ludogoreț, în UEFA Champions League. Imediat după meci, italianul a ținut să maracheze momentul printr-o postare pe Twitter.

Golul lui Balotelli vine la doar câteva zile după ce șefii lui Liverpool s-au declarat nemulțumiți de prestația lui și a anunțat că vor să-l cedeze în perioada de mercato din iarnă dacă nu va începe să dea randament.