Atletico a scris istorie contra „galacticilor”, dar plătește scump victoria: Koke și Saul s-au accidentat în meciul cu Real

Jucătorii echipei Atletico Madrid, Koke și Saul, s-au accidentat, sâmbătă, la partida cu Real Madrid, scor 4-0, din etapa a XXII-a a campionatului Spaniei.

Koke s-a accidentat la glezna stângă în minutul 10, fiind înlocuit cu Saul, care a suferit o accidentare la genunchiul stâng și a fost schimbat în minutul 72 cu Raul Garcia.

Atletico nu a anunțat perioada de indisponibilitate a celor doi.

Pe de altă parte, Diego Godín a suferit o fractură la nas în prima repriză, însă nu va avea nevoie de operație.

Formația Atletico Madrid a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, echipa Real Madrid, într-un meci din etapa a XXII-a a campionatului Spaniei.

Golurile au fost marcate de Tiago Mendes ’14, Saul Niguez ’18, Griezmann ’67 și Mandzukici ’89.