Athletic Bilbao nu a putut împiedica mașina de goluri a Barçei!** Ultimele opt etape sunt decisive pentru câștigarea titlului

Real Madrid s-a impus în deplasarea de la Osasuna, scor 5-1, și pentru două ore a avut din nou un avans de nouă puncte în fața Barcelonei, care urma să aibă un meci extrem de dificil î,mpotriva celor de la Athletic Bilbao.

Însă, catalanii nu au simțit presiunea pusă de cei de la Madrid și s-au impus fără mari emoții, scor 2-0, prin golurile înscrise de Iniesta, în minutul 40, și Messi din penalty, în minutul 58.

La oaspeți, vedetele Muniain și Llorente nu au jucat din primul minut, cei doi intrând pe parcursul reprizei secunde.

Prin această victorie, Barcelona revine la șase puncte de rivala din Madrid, iar lupta pentru titlu este din nou aprinsă pe parcursul ultimelor opt etape.

Publicat: 01 04. 2012, 08:31
Actualizat: 01 04. 2012, 08:32