Asta trebuie să fi durut! Mesajul trimis de Drogba lui Walcott după victoria la scor a lui Arsenal

Arsenal a învins-o pe Chelsea, scor 3-0, în etapa a șasea din Premier League, toate golurile „tunarilor” fiind marcate în prima repriză. Sanchez a deschis scorul în minutul 11, Walcott a majorat diferența trei minute mai târziu, iar Ozil a închis tabela în minutul 40.

Didier Drogba, fost atacant al „albaștrilor”, a suferit din fața televizorului pentru fosta sa echipă. La finalul partidei i-a trimis un mesaj ironic lui Walcott.

„Felicitări pentru victorie, frate! Dar e ușor pentru șoareci să danseze când pisicile nu sunt acolo”, a fost mesajul lui Drogba cu trimite la perioada în care el activa la Chelsea, iar Jose Mourinho era antrenorul echipei.

În urma acestei victorii, Arsenal a urcat pe locul 3 în clasamentul din Premier League, cu 13 puncte, în timp ce Chelsea a coborât pe poziția a 8-a, cu 10 puncte.

Publicat: 25 09. 2016, 14:23
Actualizat: 25 09. 2016, 14:24