Asta sigur nu a învățat de la Lucescu!** VIDEO Gest suburban făcut de un fost jucător al Șahtiorului

Fostul jucător al celor de la Șahtior, Elano, a avut o reacție necontrolată la la o fază petrecută în ultimele secunde ale partidei dintre Millionarios și Gremio.

Jucător la Gremio, Elano și-a ieșit din minți în minutul 90+4 atunci când arbitrul a dicat penalty pentru adversari. În urma acestei decizii, jucătorii echipei braziliene au înconjurat imediat brigada de arbitri pentru a cere explicații, iar Elano l-a lovit cu piciorul într-o zonă sensibilă pe unul dintre asistenți. Fotbalistul lui Gremio nu a fost pedepsit pentru gestul său, iar cei de la Millionarios au executat lovitura de penalitate și s-au impus cu 3-1. Meciul a contat pentru manșa secundă a sferturilor în Copa Sudamericana, gruparea din Columbia reușind să se califice în faza următoare cu scorul de 3-2.

Elano a venit în Europa în 2004 și a fost unul dintre primii jucători transferați de Mircea Lucescu la Șahtior. A trecut apoi pe la Manchester City și Galatasaray înainte de a reveni în țara natală la Santos. Pe 8 iulie 2012 a fost achiziționat de Gremio.

Publicat: 18 11. 2012, 17:42
Actualizat: 18 11. 2012, 17:50