Asta sigur l-a ENERVAT pe Wenger! ** După ce a gafat ca un începător în meciul cu Fulham, portarul Szczesny a petrecut într-un bar cu Wilshere

Arsenal și-a dezamăgit încă o dată fanii, fiind învinsă cu 2-1 de Fulham ieri seară, după ce „tunarii” au condus cu 1-0 prin golul marcat de Koscielny (21).

Semnalul revenirii pentru Fulham o fost dat de Steve Sidwell, care a egalat în minutul 85 cu o lovitură de cap, după ce portarul polonez al lui Arsene Wenger, Wojchiech Szczesny (21 de ani), a respins greșit balonul la un corner. VIDEO >> Vezi faza! Bobby Zamora a dat apoi lovitura de grație în prelungiri, cu un voleu la colțul scurt la care polonezul a rămas fără reacție, meciul încheindu-se astfel cu victoria dramatică a gazdelor.

Szczesny și-a recunoscut vina pe Twitter după meci, unde a cerut scuze fanilor lui Arsenal, dar asta nu l-a împiedicat să-și vadă de distracții! Târziu în noapte, acesta fost reperat într-un bar din vestul Londrei, unde a petrecut ore bune în compania colegului Jack Wilshere (20 de ani), accidentat în timpul partidei.

WENGER NU ÎI VA IERTA
După cum speculează presa din Anglia, francezul Arsene Wenger îi va pedepsi pe cei doi pentru ieșirea nocturnă de ieri, mai ales având în vedere rezultatul dezastruos înregistrat pe Craven Cottage.

„Rezultat prost pentru noi, iar eu am greșit la primul gol. O zi dezastruoasă! Să mergem mai departe și să uităm de acest meci cât mai repede”
, a scris Szczesny pe Twitter la câteva ore după meciul pierdut cu Fulham.