Așa se câștigă un meci în prelungiri! VIDEO Golul BESTIA**L care face noua senzație a Spaniei LIDER în Primera!

Preluată de șeicul Abdullah Al Thani, Malaga are ambiția ca în scurt timp să se ia la trântă cu granzii Real Madrid și Barcelona, iar jucătorii antrenați de Manuel Pellegrini sunt deciși să arate că momentul așteptat de noul patron e mai aproape decât pare.

Malaga a învins-o pe Getafe în ultima etapă din Spania și a urcat cel puțin temporar pe prima poziție a clasamentului. Conduși de două ori, andaluzii au revenit senzațional și au înscris în minutele 88 (Maresca) și 90+2 (Baptista), pentru o victorie cu adevărat specială, scor 3-2.

Fostul „galactic” Julio „Bestia” Baptista a înscris golul serii și cel mai probabil al sezonului, în prelungirile partidei, când a adus victoria cu o foarfecă senzațională.

După 6 etape, Malaga a strâns 13 puncte, având 4 victorii, un egal și o înfrângere.

Malaga – Getafe 3-2 (Van Nistelrooy ’64, E. Maresca ’88, Baptista ’90+2 / Pedro Leon ’55, Fedor ’75)