AS Roma s-a calificat după prelungiri în sferturile de finală ale Cupei Italiei

Echipa AS Roma, cu portarul Bogdan Lobonț pe banca de rezerve, s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei, după ce a învins, marți, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, după prelungiri, formația Empoli, în optimile competiției, informează Gazzetta dello Sport.

Pentru AS Roma au marcat Iturbe ‘5 și De Rossi ‘114 (penalti), iar pentru Empoli a înscris Verdi ’80.

În sferturile de finală, AS Roma va întâlni învingătoarea partidei AC Fiorentina – Atalanta Bergamo.

Meciurile AC Fiorentina – Atalanta Bergamo și Internazionale Milano – Sampdoria Genova se vor disputa miercuri, iar întâlnirea SSC Napoli – Udinese va avea loc joi.

În sferturile de finală ale Cupei Italiei s-a mai calificat formațiile Lazio Roma, AC Milan, FC Parma și Juventus Torino.