Arda Turan a revenit cu gol în Turcia! VIDEO | Stancu și Grozav au admirat din teren reușita superbă a fotbalistului împrumutat de la Barcelona

Arda Turan (30 de ani) a revenit cu gol în Turcia. Fostul mijlocaș al Barcelonei și al lui Atletico Madrid a înscris pentru Bașakșehir, liderul din Turcia, în meciul cu Bursaspor, echipa românilor Bogdan Stancu și Gicu Grozav.

Promovat de Hagi la Galatasaray, Turan s-a întors după 7 ani în Turcia și a înscris încă de la primul meci oficial. Internaționalul turc nu a fost titular în meciul Bursaspor- Basaksehir, din etapa a 18-a, câștigat cu 3-0 de oaspeți. Fotbalistul cu 100 de meciuri în naționala Turciei a intrat pe teren în minutul 65 și înscris cu un șut superb în minutul 86.

Ultimul gol înscris de Arda în campionatul turc a fost înregistrat în luna mai a anului 2011, la un meci dintre Galata și Konyaspor.

Arda Turan a revenit în Turcia la începutul anului, fiind împrumutat de la Barcelona pentru un an și jumătate de către cei de la Bașakșehir. La echipa Bursaspor, românii Stancu și Grozav au început meciul pe bancă. Amandoi au fost trimiși pe teren în minutul 62. Tabela arăta deja 2-0 pentru oaspeți. Partida s-a terminat cu scorul de 3-0.

Publicat: 21 01. 2018, 21:35
Actualizat: 21 01. 2018, 21:36