„Apucăturile” din Liga I i-au fost FATALE lui „SuperDan”: a fost trimis în tribune!** Cum a ratat Kuban prima victorie din play-off:

Dan Petrescu nu a obținut victoria nici în cel de-al doilea meci din play-off-ul campionatului Rusiei. Kuban a condus cu 1-0 pe Spartak Moscova încă din minutul 36 după golul lui Traore, dar cu doar patru minute înainte de final gruparea din Krasnodar a fost egalată de granzii din Moscova.

Egalul scos in-extremis de Spartak poate avea și o altă explicație decât lipsa de experiență a celor de la Kuban în meciuri cu astfel de încărcătură. Potrivit SovSport, tehnicianul român a fost eliminat în minutul 77 al partidei din pricina faptului că a constestat mult prea mult deciziile arbitrului. Cunoscut în fotbalul românesc pentru asemenea „ieșiri”, „SuperDan” nu și-a putut stăpâni emoțiile nici în Rusia și i-a dat arbitrului „ocazia” de a-l trimite în tribune.

În acel minut, Kuban se afla încă la conducerea meciului, golul lui Makeev venind abia în minutul 86. De asemenea, în minutul 77 a fost înlocuit și Traore.

Publicat: 26 11. 2011, 17:50
Actualizat: 26 11. 2011, 17:55