Aproape de o tragedie! FOTO | Fanii s-au prăbușit în teren la un meci din Ligue 1, iar partida a fost întreruptă minute bune

Încă un incident care se putea solda cu o tragedie în fotbal. Sâmbătă seară, la partida Eibar – Sevilla, 10 suporteri au fost spitalizați după ce un gard a cedat și suporterii s-au prăbușit pe teren! La nici 24 de ore, un incident asemănător s-a petrecut în Franța, la partida Montepellier – Nimes, din Ligue 1.

O parte din gardul peluzei Stade de la Mosson s-a rupt și câțiva suporteri aflați în acea zonă au căzut în teren, peste forțele de ordine, la partida Montpellier – Nimes. Totul s-a întâmplat după ce s-a deschis scorul, la 1-0 pentru Montpellier, după ce Ambroise Oyongo a marcat. Suporterii francezi s-au bucurat și gardul a cedat sub greutatea lor, iar aceștia au căzut unul peste celelalt în teren.

Partida a fost întreruptă pentru aproape 10 minute. Din fericire, niciunul dintre fanii lui Montpellier nu a avut nevoie de ingrijiri medicale.

Publicat: 30 09. 2018, 19:14
Actualizat: 30 09. 2018, 19:15