Antwerp, echipa lui Ladislau Boloni, a câștigat, scor 2-1, meciul cu KV Mechelen

Royal Antwerp, formație antrenată de românul Ladislau Boloni, a câștigat duminică, scor 2-1, meciul jucat cu KV Mechelen în etapa a patra din campionatul Belgiei.

Frederic Duplus, în minutul 67, și Faris Haroun, în minutul 90, au marcat pentru Antwerp, în timp ce Boureima Hassane, în minutul 87, a înscris pentru cei de la KV Mechelen.

În urma acestui rezultat, Antwerp ocupă locul patru în clasament, cu șapte puncte, în timp ce KV Mechelen se află pe poziția a 14-a, cu trei puncte.

Echipa trimisă în teren de către Ladislau Boloni: Bolat – Duplus, Arslanagic, Batubinsika, Corryn – Haroun, Hairemans, Matheus – Dequevy, Oulare, Jaadi. Pe parcursul partidei au mai intrat pe gazon Rodrigues (15′) și Limbombe (86′).