Radu Drăgușin parcă e blestemat la Tottenham! Când spera că va avea șanse să fie și el titular, rivalul pe post i-a spulberat visul: a dat gol și i-a luat iar ochii managerului Ange Postecoglou

Radu Drăgușin, fundașul celor de la Tottenham, a fost din nou rezervă neutilizată la Spurs. Românul venit de la Genoa nu a intrat nicio secundă în meciul cu Crystal Palace, scor 3-1, din etapa 27.

În contextul în care rivalul său pe post a înscris, șansele ca Drăgușin să mai prindă minute la Tottenham scad considerabil.

Cristian Romero, campionul mondial cu Argentina, a dat lovitura în meciul cu Crystal Palace din etapa 27, scor 3-1, chiar sub privirile lui Radu Drăgușin.

Fundașul sud-american a înscris, iar românul venit de la Genoa pare că va rămâne veșnic rezervă la clubul antrenat de Ange Postecoglou.

Florin Manea, convins că Drăgușin deja s-a integrat la Spurs

Radu Drăgușin, fundașul român de la Tottenham, s-a împrietenit deja cu colegii săi de la Spurs, susține Florin Manea, impresarul său.

„Radu se pregătește bine. A fost observată treaba asta de oamenii de acolo. Vidic a stat 6 luni până a început să joace la Manchester United. Nu e așa ușor să intri direct. Noi nu suntem supărați pe faptul că nu a jucat. Mai ales că doar a venit. Cred că de la următoarele meciuri va prinde minute, poate chiar va fi titular. Nu există probleme de adaptare.

Ritmul e mai intens, dar nu mi-a zis nimic Radu cum că i s-ar părea că e în urma celorlalți. Stau singuri în cameră. S-a împrietenit cu toată lumea, chiar și cu Son, cu Werner. S-a integrat! Cu Romero s-a împrietenit pentru că au avut același traseu, Juventus, Genoa. La Tottenham ai totul pregătit. Ai oameni care te ajută să îți găsești casă, mașină. I-au găsit o locuință într-o zonă liniștită, departe de oraș, la 15 minute de stadion. Peisajul e frumos, el e liniștit”, spunea Florin Manea, la Digi Sport.

Publicat: 02 03. 2024, 19:33
Actualizat: 02 03. 2024, 19:36