Radu Drăgușin e făcut praf de jurnaliștii de la The Sun, după debutul de coșmar ca titular! Verdictul apăsător pe care l-au tras după Fulham – Tottenham 3-0: „L-a dominat tot meciul”

Radu Dragusin of Tottenham Hotspur and Timothy Castagne of Fulham Fulham v Tottenham Hotspur, Premier League, Football, Craven Cottage, London, UK - 16 Mar 2024,Image: 857371621, License: Rights-managed, Restrictions: EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications., Model Release: no

Radu Drăgușin este sub presiune după primul meci ca titular pentru Spurs, iar jurnaliștii de la The Sun au scos în evidență faptul că Muniz a fost un coșmar pentru jucătorul naționalei României.

The Sun scrie că Drăgușin a greșit mai ales la primul gol și la al treilea, în partida încheiată cu victoria clară a lui Fulham, scor 3-0.

The Sun nu l-a iertat pe Radu Drăgușin după eșecul cu Fulham: „Muniz l-a depășit pe debutant!”

Radu Drăgușin este în centrul atenției pentru britanici, care au fost cu ochii pe evoluția românului sâmbătă, în deplasarea dificilă pe care Tottenham a avut-o în Premier League.

Așa cum era de așteptat, The Sun a analizat și prestația lui Radu Drăgușin, care a avut o zi grea pe terenul lui Fulham. A bifat însă toate cele 90 de minute, într-un meci în care staff-ul tehnic al lui Spurs a făcut toate cele cinci modificări.

Totuși, englezii au subliniat că românul a fost debutant în Premier League, după o perioadă lungă în care n-a intrat nici în partea secundă a meciurilor.

„Muniz l-a depășit pe debutantul lui Tottenham, Radu Drăgușin, și a reușit un gol frumos. A deschis scorul cu trei minute înaintea pauzei”, au scris jurnaliștii de la The Sun, după derby-ul londonez de sâmbătă.

Ce notă a primit Radu Drăgușin după eșecul suferit de Tottenham cu Fulham

În schimb, London Evening Standard i-a dat nota 5 lui Radu Drăgușin și a subliniat că românul a greșit grav „într-un moment vital”.

Publicația amintită a scris că Drăgușin a părut epuizat după un meci în care Fulham a presat pe tot parcursul meciului, ajungând să înscrie de trei ori.

„A fost precis și calm cu mingea la picior, dar l-a pierdut pe Muniz într-un moment vital. Probabil Micky van de Ven ar fi gestionat mai bine centrarea care a dus la gol. A părut ușor obosit la finalul primului meci ca integralist”, au scris jurnaliștii londonezi.

Tottenham speră să prindă locul de Champions League la finalul acestui sezon, după ce în 2019 a reușit să atingă finala. Atunci, a cedat la Madrid cu Liverpool: 0-2.