Radu Drăgușin a făcut un gest care i-a impresionat pe englezi! Deși e rezervă și Ange Postecoglou nu pare decis să îl titularizeze prea curând, românul a atras atenția la ultimul meci

Tottenham, echipa la care joacă Radu Drăgușin, a învins-o la limită pe Brighton, scor 2-1, într-un meci care a contat pentru etapa cu numărul 24 din Premier League.

Deși a rămas pe bancă, fundașul venit de la Genoa a făcut un gest care i-a impresionat pe jurnaliștii englezi.

Brighton a deschis scorul repede în urma unui penalty executat de neamțul Pascal Gross. Totuși, Spurs a reușit să revină și a egalat prin Matar Sarr în minutul 61.

Chiar înainte de final, Tottenham a marcat golul victoriei prin galezul Brennan Johnson. Deși nu a jucat, Radu Drăgușin a intrat și el pe teren când a văzut că echipa sa a înscris golul de 2-1, gest care i-a uimit pe jurnaliștii britanici.

„Chiar și cei de pe bancă au intrat pe teren pentru a se alătura bucuriei. Radu Drăgușin s-a numărat printre ei, alături de Pape Matar Sarr, Rodrigo Bentancur și Destiny Udogie, care fuseseră înlocuiți, ultimul având o pungă cu gheață la genunchiul stâng.

Există un spirit de unitate în această echipă. Sprintul lui Drăgușin pentru a fi implicat în bucuria de la final arată un jucător care știe că va veni și vremea lui, în ciuda faptului că până acum nu a avut parte de multe minute”, a scris Football London.

Cum a reușit antrenorul lui Spurs să-i enerveze pe suporteri

Fanii lui Tottenham l-au criticat dur pe Ange Postecoglou pentru decizia de a nu-l introduce pe Radu Drăgușin în meciul cu Brighton.

„De ce l-am mai cumpărat pe Drăgușin?”, „De ce a intrat Davies și Drăgușin nu?”, „Drăgușin cred că se gândește că a comis o gravă eroare venind la Tottenham”,

„Drăgușin plânge acum”, „Ce sunt schimbările astea? La naiba, Ben Davies și nu Drăgușin?”, sunt câteva dintre comentariile apărute pe platforma Twitter/X.

Publicat: 11 02. 2024, 18:27
Actualizat: 11 02. 2024, 18:29