Momente terifiante în Premier League. Fotbalistul de 19 ani s-a prăbușit pe teren și toată lumea a amuțit

Au fost momente terifiante la o partidă din Premier League. Un fotbalist în vârstă de 19 ani s-a prăbușit pe teren, la puțin timp după ce a fost introdus în meci.

Tot stadionul a amuțit, atât suporterii cât și jucătorii ambelor echipe fiind vizibil afectați de incidentul care a avut loc pe gazon.

Momente terifiante în Premier League

Meciul dintre West Ham United și Fulham a fost marcat de un moment terifiant, care le-a dat mari emoții celor care au fost prezenți pe stadion. Tânărul jucător George Earthy, în vârstă de 19 ani, s-a prăbușit pe gazon la doar câteva minute după ce a fost introdus pe teren.

Jucătorul „ciocănarilor” a suferit o accidentare la cap și a avut nevoie de îngrijiri de specialitate. Astfel, cadrele medicale au intrat imediat pe teren și l-au ajutat pe fotbalistul celor de la West Ham United. În cele din urmă, George Earthy a fost urcat pe targă, fiind scos din teren în aplauzele fanilor, care s-au ridicat în picioare.

George Earthy a fost introdus în teren în minutul 82 al meciului dintre West Ham United și Fulham, în locul lui Michail Antonio. La doar nouă minute distanță de acest moment, tânărul fotbalist a părăsit terenul, întins pe targă, fiind înlocuit de Maxwel Cornet.

Mai mult de atât, „ciocănarii” au pierdut în fața celor de la Fulham, scor 2-0, ambele goluri fiind marcate de Andreas Pereira, în minutele 9 și 27. În urma acestui rezultat, West Ham ocupă locul 8 în clasamentul din Premier League, cu 48 de puncte acumulate. Fulham a acumulat 42 de puncte și ocupă locul 12.

Ce spune clubul despre starea de sănătate a tânărului fotbalist

Reprezentanții celor de la West Ham United au transmis un mesaj, pe rețelele de socializare, cu privire la starea de sănătate a tânărului fotbalist George Earthy.

Astfel, clubul a confirmat că jucătorul a fost transportat la un spital din Londra, unde va fi supus mai multor investigații medicale. În momentul în care a fost scos de pe teren, fotbalistul era conștient.

„West Ham United poate confirma că George Earthy va fi supus unei evaluări într-un spital din Londra în această seară, după incidentul în urma căruia a fost scos pe targă la meciul de astăzi din Premier League împotriva lui Fulham. Managerul David Moyes a spus: «George a suferit o accidentare la cap. Este treaz și a fost dus la spital pentru o evaluare suplimentară». West Ham United va oferi o actualizare suplimentară în timp util”, a anunţat West Ham, pe Twitter.

Publicat: 14 04. 2024, 22:12